EN DE

Apolinarski Group

Dzisiejsze Stany Zjednoczone Ameryki Północnej nie bez powodu nazywano "dzikim zachodem". Bardzo przypominały dawne wschodnie rubieże Rzeczpospolitej zwane "dzikimi polami", nie z powodu pejzaży ale z wydarzeń jakie miały tam wielokrotnie miejsce. Dlatego aby przybliżyc nieco Państwu tamte czasy zabieramy Was w krótką wędrówke po dzikim zachodzie.

Jest rok 1881, trwa jeszcze na całego gorączka złota. Poprzez hrabstwo Lincoln podąża dyliżans zaprzęgnięty w czwórkę maścistych rumaków. Pasażerowie jego i woźnica, choć dobrze uzbrojeni zdają się być spokojni i w dobrych humorach. Nic nie zwiastuje tego co się za chwilę stanie. Nagle zza ukrycia pojawia się grupka jeźdźców. Krzycząc i strzelając z coltów ścigaja zaprzęg. Okazuje się, że to właśnie będący w okolicy Billy the Kid i jego kompani postanowili się szybko wzbogacić. Załoga dyliżansu wiedząc, że na litość nie mogą liczyć uparcie się broni.

Wywiązuje się gwałtowna strzelanina. Po obu stronach są pierwsi zabici. Na nic jednak zdaje się opór. Banda Billego zatrzymuje zaprzęg. Od kul kolejną giną Chapman i Wallace. Kidowi nie choedzi jednak o podróżnych a o icz bagaże. Przetrząsając pojazdn znajdują to czego tak uporczywie szukali - złoto!!! W obronie majątku staje jeszcze Grant ale po walce na pieści i on ulega. Za swą zuchwałość będzie wleczony za koniem.

To tylko krótki epizod, który chcieliśmy zaprezętować. W naszych pokazach western używamy dyliżansu niemalże identycznego jak te z epoki. Rzędy konskie, broń oraz ubiór aktorów jest również odzwierciedleniem rekonstruowanej przez nas epoki. O szybsze bicie serca mogą widownie przyspożyć odłosy strzelaniny a dynamika działania i barwny język nie pozwolą publiczności się nudzić. Na pocieszenie tej części publiczności, której Billy the Kid idolem nie został dodam iż tego samego roku Kid zginął od kuli. Oczywiście to nie jedyny scenariusz jaki możemy Państwu zaprezentować. Wszystko uzależnione jest od woli i fantazji organizatorów pokazu.

imprezy imprezy imprezy imprezy imprezy imprezy

Jednym z popisowych numerów jest "napad na dyliżans". Znakomicie prezentuje się również dżygitówka w stylu western.

imprezy imprezy imprezy imprezy imprezy imprezy

A gdy spieniony rumak nie słucha rozkazów,

Gdy świat kolory traci pod całunem mroku,

Jak w rozbitym źwierciedle, tak w mym spiekłym oku

Snują się mary lasów i dolin, i głazów.

 

Dyscypliny szybkościowe które proponujemy:

- BARREL RACING

- POLE BENDING

- STAKE RACE

imprezy imprezy imprezy imprezy

Pęka nad głową fala, chaos mię okrąży;

Czekam, aż myśl, jak łódka wirami kręcona,

Zbłąka sie i na chwilę w niepamięć pogrąży.

imprezy imprezy imprezy imprezy imprezy imprezy